Ambasador

Jerzy Górski rocznik 1954. Prezes Centrum Sportowego „Głogowski Triathlon”, organizator imprez triathlonowych i biegowych. Były członek Polskiego Związku Triathlonu. Zwycięzca prestiżowych zawodów Double Ironman w Huntsville w Alabamie w 1990 roku. Uczestnik The Western States 100 – Mile Endurance Run w Kalifornii w 1990 roku oraz trzydniowych zawodów Ultraman na Hawajach w 1995 roku. W 1990 roku otrzymał brązowy medal za Wybitne Osiągnięcia Sportowe przyznawany przez Przewodniczącego Głównego Komitetu Kultury Fizycznej.

 

Jerzy Górski: Ćpam życie, które mam dzisiaj, które sam sobie wybrałem [ROZMOWA]
Rozmowa z Jerzym Górskim, triatlonistą, mistrzem świata w podwójnym Ironmanie (1990 r.), byłym narkomanem. Jego życie stało się kanwą filmu Łukasza Palkowskiego pt. „Najlepszy”

Więcej

 

 

Górski stoczył się na dno, by później twardo walczyć o wolność

Jerzy Górski stając na starcie Double Ironmana w USA zostawił za sobą złe relacje, wiele lat ćpania i wytrwałej walki z nałogiem. Gdy dotarł na metę – został mistrzem świata, ale i wygrał wolność. Z łatwością stoczył się na dno, ale i twardo podążał za marzeniami. Wzruszającą historię jego życia możemy poznać w filmie „Najlepszy”, w reżyserii Łukasza Palkowskiego, którego specjalny pokaz i spotkanie z Jerzym Górskim odbyło się  23 listopada w Multikinie w Gdańsku.

Więcej